google.com, pub-6053810238991663, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Coinbase Üyelik Ve Kullanımı

Coinbase son zamanlarda en çok kullanılan bitcoin servislerinden birisi olmuştur. Türkiye’den malesef alım/satıma izin vermiyor. Ancak bitcoin wallet olarak kullanmak amacıyla oldukça faydalı ve güvenilir bir servis.

cb

Şirketin en önemli özelliği bu konuyla ilgili ilk girişim yapan firmalardan birisi olması. Coinbase cüzdanıyla ilgili çok büyük miktarların bloke olması dışında bir şikayet olan kullanıcı görmedim. Wallet olarak oldukça pratik. Mesela tarafınıza bir ödeme geldiği zaman size aşağıdaki gibi bir otomatik mail bildirimi geliyor;

Üye olmak için yapmanız gerek tek şey sağ üst menüdeki “Sign up” butonuna basman. Kalan bilgileri de doldurduğunuzda cüzdanınız aktif hale geliyor.

Cüzdan adresi almak

Uygulamayı ilk açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Burada alım/satım işleminin Türkiye’de müsait olmadığını göstermektedir. Moralinizi bozmayın ve soldaki “BTC Wallet” a tıklayın.

Burada çıkan ekranda normal olarak işlem yapmadığınız için bakiye ve hareketler 0 olarak görünecektir. Üst menünün sağında “Wallet address” şeklinde bir buton olacak. Buna basarak size özel bir bitcoin adresi üretebilirsiniz. Örnek;

Bu adresi vereceğiniz kişi tarafınıza gönderim yaptığı anda ekranda ödemeler görünecek, size mail bildirimi gelecektir.

Bitcoin Göndermek

Yine sol menüde “Send / Request” bölümü bulunmaktadır. Buradan bir coinbase kullanıcısının ya da bitcoin wallet addresini girerek gönderim yapabilirsiniz.

İki aşamalı doğrulamanın açılması

Uygulamayı daha güvenli hale getirmek için mutlaka iki aşamalı doğrulamayı açmanızı tavsiye ederiz. Bunu sağ profil sayfasından “Settings” ve “Security” bölümüne girerek yapabilirsiniz.

BTC Vault Özelliği

BTC vault bitcoinlerinizi daha güvenli hale getirmek için belli miktarların offline olarak hardware walletlar üzerinde tuttuğunu iddia eden bir sistemdir (biz de şirketin yalancısıyız).

Buradan yüklemeyi anında yapabiliyorsunuz, ancak çekme işlemi 48 saate kadar sürebiliyor. Güvenliği ekstra arttırmak için dilerseniz 2 ve daha fazla kişinin onayını alarak transfer işlemi açabiliyorsunuz.

Sonuç olarak Coinbase binlerce kişinin wallet, mümkün olan yerlerde bitcoin alıp satma aracı olarak kullandığı harika bir araç. Sonuç olarak donanımsal cüzdanlar kadar güvenli olmasa da piyasada bilinen ve güven kazanmış firmaların başında geliyor. Bu yüzden gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

Burdan… üye olabilirsiniz.

google.com, pub-6053810238991663, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçeriklerimiz Korunmaktadır!