google.com, pub-6053810238991663, DIRECT, f08c47fec0942fa0

En Değerli 10 Kripto Para İçin 2019 Fiyat Tahminleri

Kriptoparalar son toparlanmasının ardından $600 milyarlık piyasa değeriyle rekora ulaştı, $700 milyarlık seviyeyi görmesi de an meselesi.

Bu yazımızda en değerli 10 kriptoparayla ilgili yapılan analizlere ve simülasyonlara göre geleceğe dair 2019 fiyat tahminlerinden bahsedeceğiz. En değerli kriptoparaların fiyat hareketleri tam bir gizem gibi görünse de, öyle olmak zorunda değil.

BELİRSİZLİK

Kriproparalar dengesiz ve irrasyoneldirler.

Ancak dengesiz bir para biriminin potansiyelini tahmin etmek için basit yöntemler kullanılabilir.

Örneğin gelecekteki fiyatları tahmin etmek için hareketli ortalama yöntemi kullanılabilir. Yine de hareketli ortalama yöntemi, gizli tehlikelerden dolayı yüksek dalgalanmalarda onları zayıf tahmin araçları haline getirir.

Her büyük ve başarılı yatırımcının bir planı vardır. Bugün size bunlara bir tane daha eklemenizi sağlayacağız.

KRİPTO DEĞERLERİNİ BELİRLEMEK İÇİN DAHA İYİ BİR METOD

Bu metod geometrik Brownian hareketi modelini kullanan bir Monte Carla simülasyonu.

Bu metodu tüm detaylarıyla incelemesek de özetle şunları içeriyor:

En yüksek 10 kriptopara için tarih boyunca tüm günlük değerlerin elde edilmesi

Bu paraların günlük getirisini hesaplama

Bunu bir yıl boyunca simüle etme

Bir yıllık simülasyonu bir çok kez tekrar etme

Bu makalenin sonunda şunları elde etmiş olacaksınız:

  • En yüksek değerli kriptoparaların bir yıllık simülasyonu
  • Her bir kriptoparanın olası fiyat aralığı

Ancak şunu belirtmek gerekir ki bu tahmin, simülasyon ve öneriler yalnızca bir rehber ve araç olarak kullanılmalıdır, bir gerçek olarak kabul edilmemelidir. Biz size hiç bir zaman yatırım tavsiyesinde bulunmuyoruz.

BITCOIN

Bitcoin nedir?

Bitcoin’in ne olduğunu artık biliyorsunuzdur, bilmiyorsanız: Bitcoin nedir?

Simülasyonlar

Çıkarım

Şu konuda %95 emin olabiliriz ki Bitcoin’in değeri $4,179 ila $273,028 arasında bir değere sahip olacak, medyan değeri olarak ise $31,380 olarak bulunmuştur.

BITCOIN CASH

Bitcoin Cash nedir?

Bitcoin Cash projesi web sayfasında yazana göre:

“Bitcoin Cash İnternet için yaratılmış uçtan uca aktarılabilen elektronik bir paradır. Hiç bir şekilde merkezi değildir, merkezi bir bankaya bağlı değildir ve yönetilmesi için üçüncü kişilere ihtiyaç duymaz.”

İşin aslı, Bitcoin Cash Bitcoin’in bir fork’undan yaratılmış ek bir para birimidir.

Simulasyonlar

Çıkarım

%95 emin olabiliriz ki Bitcoin Cash’in değeri $94 ila $94,225 değeri arasında bir değere sahip olacak, bunların medyanı ise $2,899.

ETHEREUM

Ethereum nedir?

Ethereum akıllı kontratları yürüten merkezi olmayan bir platformdur. Akıllı kontratlar ise herhangi bir aksaklık, sansür, dolandırıcılık veya üçüncü kişi müdahelesi olmadan yürütülen uygulamalardır.

Ethereum son zamanlarda epey yoğun oldu. Yeni geliştirilmekte olan büyük değişiklik için bir çok adım atıldı – yeni bir anlaşme metodu.

ethnew.com’dan Jordan Daniel’e göre:

Ethereum’un Byzantium fork’u merkezi olmayan uygulama platformunu yeni proof-of-stake yöntemine taşıyacak olan iki aşamalı sürecin yalnızca yarısıydı. Bir sonraki fork olan Constantinople ise geçenlerde bir Ethereum çekirdek girişimcileri buluşmasında tartışıldı ve Vitalik Buterin’in Casper güncellemesini de içerdi.

Simülasyonlar

Çıkarım

%95 emin olabiliriz Ethereum’un değeri $706 ila $30,062 arasında bir değere sahip olacak, bu değerlerin medyanı olarak ise $4,791 bulunmuştur.

EOS

EOS nedir?

EOS blockchain tabanlı, merkezi olmayan ve aynı zamanda merkezi olmayan ticari ölçekteki uygulamarı gerekli tüm çekirdek fonksiyonlarını sağlayarak, işletmelerin blockchain uygulamalarını web-tabanlı uygulamalara benzer şekilde inşa ederek destekleyen bir işletim sistemidir.

Simülasyonlar

Çıkarım

%95 kesinlikle şunu söyleyebiliriz ki EOS fiyatları $9.58 ila $14,898 değeri arasında bir değer sahip olacak, bunların medyanı ise $307.

LITECOIN

Litecoin nedir?

Litecoin anında, sıfıra yakın ödeme ücretleri ile dünyadaki herhangi birine uçtan uca aktarım yapabildiğiniz bir Internet parasıdır. Litecoin açık kaynaklı, merkezi bir otoriteye bağlı olmayan tamamen merkezilikten uzak bir global ödeme ağıdır.

Bu ağ matematik ile korunuyor ve bireylerin kendi finanslarını kontrol etmelerine izin veriyor. Litecoin ana matematik tabanlı kriptoparalara göre daha hızlı işlem yapabiliyor ve daha yüksek depolama verimliliğine sahip.

Azımsanamayacak endüstri desteği, ticaret hacmi ve likidite ile, Litecoin, Bitcoin’i tamamlayan kanıtlanmış bir ticaret ortamıdır.

Simülasyonlar

Çıkarım

%95 kesinlikle Litecoin $472 medyan değeri ile $30 ila $7,636 arasında bir değere sahip olacak.

OMISEGO

OmiseGO nedir?

OmiseGO bir çok şeyi inşa ediyor:

  1. Merkezi olmayan bir borsa
  2. Likidiye sağlayıcı mekanizma
  3. Takas odası mesajlaşma ağı
  4. Kazanç destekli blockchain geçidi

OmiseGO herhangi bir tekil parti tarafından sahiplenilmiş değil. Bunun yerine, tüm katılımcıların katılmasını mecbur bırakan açık bir dağıtılmış onaylayıcılar ağı.

Blocknight’a göre:

OmiseGo danışmanları olarak Vitalik Buterin (Ethereum) ve Joseph Poon (Lightnin Network Ortak Yazarı)’nı da kapsıyor. Joseph Poon aslında OmiseGo whitepaper’ının yazarı olarak geçiyor.

Bunlar epey büyük isimler.

Simülasyonlar

Çıkarım

Şundan %95 emin olabiliriz ki OmiseGO fiyatı $15.74 dolarlık medyan değeri ile $1.17 ila $190.71 değeri arasında bir değere sahip olacak.

NEO

NEO nedir?

NEO (eski adıyla AntShares) bir akıllı varlık platformu ve Çin’deki ilk açık kaynaklı halka açık blockchain projesi. Akıllı varlıklar, akıllı blockchain kontratları ile dijital varlıkların bir kombinasyonudur.

Simülasyonlar

Çıkarım

%95 emin olabiliriz NEO fiyatları $458’lik medyan ile $27 ila $13,229 değeri arasında düşecek.

RIPPLE

Ripple nedir?

Ripple bankaların düşük ücretlerle anında ödeme yapması amacıyla kurulmuş bir sistemdir.

Rippe yaratıcılarının vizyonu bir banka transferinin (2-3 iş günü sürmesinin aksine) saniyeler içinde gerçekleşmesidir.

Buna ek olarak Ripple ABD merkezli bir şirkettir. xrphodor blog’unda yazan yazıya göre:

Ripple ABD tabanlı bir şirkettir.

Bu neden bu kadar önemli? ABD merkezli bir şirket olan Ripple, menkul kıymet ticareti ve para transferi konularında çok sıkı yasalara tabidir. Bunlar, Ripple’in kripto piyasalarıyla ve hem kurumsal hem de perakende kripto tüccarlarıyla nasıl etkileşim kurabileceğini tanımlayan gereksinimleri içerir.

Simülasyonlar

Çıkarım

Şundan %95 emin olabiliriz ki Ripple değerleri $2.12’lik medyan ile $0.02 ila $175 dolar arasında bir değer sahip olacak.

MONERO

Monero nedir?

Monero Bitcoin’de gerçekleşen gizlilik ve ikame edilebilirlik problemlerini çözmeye çalışıyor.

Monero algoritmasının bir kısmı, işlemleri önceki işlemlerle otomatik olarak karıştırır ve bunu halka imzaları uygulayarak yapar.

Simülasyonlar

Çıkarım

%95 emin olabiliriz ki Monero fiyatları $972’lik medyan değeri ile $88 ila $10,338 değeri arasında bir düşüş yaşayacak.

IOTA

IOTA nedir?

IOTA her bir teknolojik kaynağı gerçek zamanlı olarak açık pazarda satılabilen bir servis potansiyeline hiç bir komisyon almadan gerçekleştirmesiyle şirketlerin yeni kurumlararası iş modellerini keşfetmesini sağlıyor.

IOTA’nın arkasındaki temel inovasyon Tangle denen ölçeklendirilebilir, hafif ve ilk defa komisyonsuz varlıkların aktarımını sağlayan devrimsel bloksuz yeni bir dağıtılmış bir hesap defteri.

Bugünün Blockchain’lerine zıt olarak,

Günümüzdeki Blockchainler’in aksine, fikir birliği ayrılmış değil, bunun yerine merkezileştirilmiş ve kendi kendini düzenleyen uçtan uca ağı sağlayan sistemin özünde yer alıyor.

Simülasyonlar

Çıkarım

Şunu %95 kesinlikle söyleyebiliriz ki IOTA fiyatı $4.55’lik medyan değeri ile $0.13 ila $175 değeri arasında bir değere sahip olacak.

SONUÇ

İster Bitcoin, Ethereum veya SpankCoin’e yatırım yapın, bir planınız olması mecburidir. En önemlisi ise en kötü senaryoyu bilmenizdir.

Monte Carlo simülasyonu

Monte Carlo simülasyonu, bir kriptopara için bir dizi fiyat elde etmek için harika bir yoldur. Ve bunu okuduktan sonra, nihai değerlerin, neye baktığınıza bağlı olarak nasıl büyük ölçüde değiştiğini görebilirsiniz.

Kaynak

google.com, pub-6053810238991663, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçeriklerimiz Korunmaktadır!